(+48) 58 772 39 00
biuro@seaandair.pl

Transport lotniczy

Bezpieczeństwo i szybki transport Twoich przesyłek

OMIDA Sea And Air S.A.

Fracht lotniczy to idealny wybór dla wszystkich firm, którym zależy na krótkim czasie realizacji dostawy.

Polecamy wykorzystanie transportu lotniczego dla ładunków o wysokiej wartości, szybkim czasie dostawy lub wrażliwych na czas przewozu. W Omida Sea And Air S.A. dbamy, aby przesyłki były dostarczane ekspresowo, ale jednocześnie miały zapewnione pełne bezpieczeństwo na całej trasie obsługi.

Kiedy wybieramy transport lotniczy?

 • krótki termin realizacji dostawy
 • przewóz wartościowych towarów
 • transport towarów szybko psujących się
 • import towarów wymagających temperatury kontrolowanej

Wyróżniamy trzy rodzaje transportu lotniczego: ekonomiczny, przyspieszony oraz priorytetowy, który polecamy w momencie szybkiego terminu dostawy.

Jak przygotować się do transportu lotniczego?

Do przygotowania kompleksowej oferty w transporcie lotniczym w przypadku ładunków neutralnych potrzebujemy znać: ilość opakowań, waga, wymiary oraz czas dostawy. Przy ładunkach niebezpiecznych DGR wymagamy dodatkowo dokumentu MSDS, a przy towarach z temperaturą kontrolowaną zapewniamy odpowiedni zakres temperatur.

Do najczęściej przewożonych towarów należą części zamienne z branż automotive, opony, odzież oraz towary szybko psujące się. Zachęcamy do łączenia transportu z sektorem ecommerce, w którym zapewniamy stały zakres dostaw pomiędzy producentami, firmami oraz finalnymi odbiorcami produktu.

Jak przebiega proces transportu lotniczego?

Objaśniamy poszczególne etapy i miejsca dla importowanych towarów z Azji do Europy. Dowiedz się, jak przebiega odprawa eksportowa, kontrola bezpieczeństwa, czy wydanie towaru na płytę lotniska pod konkretny samolot. Mamy dostępne chłodnie i mroźnie dla towarów wymagających niskich i bardzo niskich temperatur.

Transport lotniczy wybieramy zawsze wtedy, kiedy mamy mało czasu na dostarczenie towaru do finalnego odbiorcy lub towar jest szybko psujący się. Jako Omida Sea and Air S.A. transportujemy przesyłki w każde miejsce na świecie i odbieramy przesyłki z każdego miejsca na świecie. Rozbudowana sieć naszych agentów pozwala na dostarczanie przesyłek od drzwi do drzwi.

foto

Rozwiązania intermodalne

Świadczymy rozwiązania intermodalne łączące szybkość transportu lotniczego z atrakcyjną ceną frachtu oceanicznego. Przesyłki są nadawane w portach morskich w Szanghaju, Hongkongu, Taiwanu lub Shenzhen do Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a następnie transportowane samolotem do Frankfurtu nad Menem.

Najszerszy zakres ubezpieczenia cargo

Oferujemy najszerszy zakres ubezpieczenia cargo, zapewniającego ochronę ładunku na całej trasie przewozu, w tym również podczas załadunku, rozładunku i składowania.

foto
foto

Dlaczego warto?

 • Oferujemy obsługę transportu w relacji „door-to-door”, „door-airport”, „airport-door”, „airport-airport".
 • Zapewniamy kompleksową obsługę w portach lotniczych na całym świecie.
 • Współpracujemy ze wszystkimi największymi liniami lotniczymi.
 • W ramach transportu lotniczego oferujemy sprawną i szybką obsługę celną ładunków w eksporcie, imporcie oraz tranzycie towarów.

Pytania & Odpowiedzi

foto

Jakie dokumenty są potrzebne do zlecenia transportu lotniczego?

Standardowymi dokumentami wymaganymi przy obsłudze transportu lotniczego są: faktura handlowa za towar będący przedmiotem wysyłki oraz specyfikacja (packing list). Zawiera ona podstawowe dane nadawcy i odbiorcy oraz informacje o ilości, wadze, wymiarach i rodzaju opakowań. Czasem potrzebne są dodatkowe dokumenty, na przykład w przypadku transportu towarów niebezpiecznych lub podlegających specyficznym regulacjom. Ponadto w niektórych państwach odbiorcy wymagają świadectwa pochodzenia towaru lub innych, niestandardowych dokumentów. Zachęcamy do sprawdzania wymogów przed wysyłką.

Ile czasu trwa transport lotniczy?

Przyjmuje się, że sam czas transportu lotniczego w relacji lotnisko-lotnisko dla przesyłek międzykontynentalnych wynosi około 1 dnia. W przypadku połączeń bezpośrednich (z Polski są one dostępne jedynie do kilku lotnisk poza Europą), około 2 dni w przypadku serwisów ekspresowych, około 3-4 dni w przypadku serwisów standardowych i około 5-7 dni w przypadku serwisów ekonomicznych. Podane orientacyjne czasy transportu nie obejmują czasu potrzebnego na odbiór przesyłki, odprawę eksportową, kontrolę bezpieczeństwa. Nie wlicza się w niego, również oczekiwanie na załadunek w kraju eksportera, oraz na operacje lotniskowe, odprawa importowa i dostawa do drzwi w kraju importera.

Jakie są maksymalne wymiary i waga ładunku, jakie można przetransportować drogą lotniczą?

Maksymalne wymiary i waga towaru, które mogą być zaakceptowane przez linię lotniczą, zależą od typów samolotów wykorzystywanych na danej trasie. Większość połączeń pomiędzy lotniskami na świecie obsługiwana jest przez samoloty szerokokadłubowe. Do głównych ograniczeń takich statków powietrznych należą wymiary palety lotniczej oraz wysokość luku bagażowego. Przyjmuje się, że towar mieszczący się na standardową paletę lotniczą o wymiarach 317 x 223 cm i o wysokości 75 cm na trasach europejskich wynosi, 160 cm na trasach transatlantyckich wynosi 160 cm oraz 220 cm w samolotach cargo. W wielu przypadkach sprawdzamy więc z liniami lotniczymi, czy przyjmą dany towar na danej trasie.

Czy drogą lotniczą można przewieźć ładunki w temperaturze kontrolowanej?

Można, przy czym przewóz towaru w temperaturze kontrolowanej może się odbywać na wiele różnych sposobów:

 • w tak zwanym serwisie pasywnym. Jest to usługa podczas, której linia lotnicza zobowiązuje się do transportu towaru w temperaturze od +15 do +25 ℃ a także do przechowania towaru na terminalach lotniczych podczas przeładunków w takiej temperaturze
 • w lotniczym kontenerze chłodniczym, zapewniającym temperaturę od +2 do +8 ℃
 • przy pomocy izotermicznych opakowań, czasem wypełnionych suchym lodem, zapewniających wymaganą temperaturę w określonym przedziale czasowym.

Odpowiedni dobór serwisu zależy od rodzaju towaru i wymaganej temperatury, trasy przewozu i dostępnych na niej serwisów oraz o możliwości przygotowania towaru do transportu przez eksportera.

Wycena dla Ciebie

Zapraszamy do kontaktu, przygotujemy wycenę i doradzimy
jak zoptymalizować transport Twoich ładunków.

Wycena
Linkedin
Kontakt